Gyógyító természet – a kolostorkerti gyógynövénykultúra bemutatása

Ismerkedés a középkori kolostori gyógyászat növényeivel, a kulturális háttér bemutatása. Az illatos gyógynövények aromájának felfedezése, jó időben a Főapátság középkori tervek felhasználásával létrehozott gyógynövénykertjének bejárása. Elhangzanak kultúrtörténeti érdekességek és a gyógynövények különböző egészségvédő hatásai.

A sokfajta érzékszerv használata mellett játékos feladatok is színesítik a programot, ezzel segítve a megtapasztaltak elsajátítását.

A program időtartama kb. 45 perc
Ajánlott korosztály: 6-18 évesek
Létszám: egy osztály, max. 30 fő
Belépődíj: diák 600,- Ft/fő
Helyszín: A Pannonhalmi Apátság gyógynövénykertje (jó idő esetén), illetve a TriCollis Foglalási Központ

Az interaktív vezetés kiegészíthető

• bencés gyógynövényes csokoládék kommentált kóstolójával (3 fajta csokoládé: Ruber, Quies és Albus): 600 Ft/fő - kb. 20 perc
  • szappangolyó készítéssel, gyógynövényes apátsági szappan felhasználásával: 600 Ft/fő - kb. 25 perc

A program teljes múzeumpedagógiai foglalkozás lehetőségét kínálja, így a ráhangoló és a feldolgozó óra anyagához gazdag ismeret- és feladatbankot kínálunk a Mindenki múzeuma digitális tanösvényen, a muzeumpedagogia.bences.hu oldalon! A tartalom egy egyszerű regisztráció után érhető el.

Kedvezőtlen időjárás esetén a jegyet visszaváltani nem áll módunkban.

* -al jelölt mezők kitöltése kötelező